Yacht Klub Polski

Yacht Klub Polski

Yacht Klub Polski należy do ogólnopolskiego Związku Yacht Klubów Polski. Tradycjami sięga roku 1924, w którym został powołany na mocy Dekretu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Yacht Klub Polski Szczecin swoją siedzibę i bazę ma na przystani Marina Club. Wynika to z faktu nawiązania bliskiej współprac na rzecz promocji i szerzenia yachtingu na terenie Szczecina i Zalewu Szczecińskiego.
Marina znajduje się blisko centrum miasta. Jej wyście prowadzi na Dąbie Małe. Klientom zapewnia pełną obsługę jachtów, zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Dodatkowym atutem są obiekty sportowe znajdujące się nieopodal. W przystani jest miejsce na 90 jachtów o zanurzeniu do 3.5 m. Dostępny jest także żuraw do 1T, sanitariaty, dostęp do energii elektrycznej oraz wody. Można także wykupić całoroczny postój jednostek.
Ponadto marina uczestniczy w imprezach sportowych, turystycznych i propagujących sporty wodne. Należy do Komitetu Obywatelskiego, pomagała tworzyć „Żeglarski Szczecin” – centrum promocji żeglarstwa w Szczecinie i na południowym Bałtyku. Organizuje dwie prestiżowe imprezy regatowe: Regaty o Puchar Yacht Klubu Polski Szczecin oraz Międzynarodowe Regaty Oldtimerów – Epifanes Trophy.

Kontakt:
Ul. Przestrzenna 11a
71-800 Szczecin
www.ykp.szczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *